2% z  daní

Vážení rodičia, priatelia školy,

Okrem toho, že môžete aj Vy pomôcť škole,

za každé prinesené vyhlásenie o poukázaní 2 % dane občianskemu združeniu Pomôžme škole v Dolnej Súči žiak získa jeden zlosovateľný žreb. V posledný deň vyučovania bude vyžrebovaný jeden žreb, ktorého majiteľ získa hodnotnú cenu. Ďalej bude rovnako odmenený žiak, ktorý prinesie najviac vyhlásení o poukázaní 2 % dane nášmu občianskemu združeniu, ako aj žiak, prostredníctvom ktorého občianske združenie získalo najviac finančných prostriedkov. Každý kto prinesie vyhlásenie o poukázaní 2 % dane občianskemu združeniu Pomôžme škole v Dolnej Súči si určí, ktorému žiakovi pripadne žreb. Žiak môže získať najviac jednu cenu. Agendu má na starosti pani Mária Pokorná, ktorá zároveň zabezpečuje distribúciu žrebov.

Postup poukázania (doc)

Potrebné tlačivá (pdf)

Postup krokov na poukázanie 2 % dane  pre daňovníkov, ktorí si daňové priznanie podávajú sami :

1. vyplňte si daňové priznanie na základe Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch § 39 ods. 5 zákona, ktoré Vám vystaví zamestnávateľ,
    2. vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby,
    3. ak máte potvrdenie, že ste dobrovoľnícky odpracovali (kdekoľvek) aspoň 40 hodín, môžete poukázať až 3%,
    4. v daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť :

ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI

Obchodné meno alebo názov:                 Pomôžme škole v Dolnej Súči

Sídlo:                                                             Dolná Súča 252

Právna forma:                                             Občianske združenie

Identifikačné číslo prijímateľa (IČO/SID): 50613821

1. riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup krokov na poukázanie 2 %  daňovníkom, ktorým robí ročné zúčtovanie zamestnávateľ :

1. požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane,
    2. z tohto Potvrdenia zistíte dátum zaplatenia dane a viete si vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane,
    3. vypočítanú sumu vpíšte do tlačiva Vyhlásenia,
    4. na tomto tlačive sú údaje o prijímateľovi už predvyplnené,
    5. obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte na daňový úrad podľa Vášho bydliska, prípadne odovzdajte na ZŠ R. Hečku, ktorá zabezpečí ich doručenie na príslušný daňový úrad.

Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% v prospech Vami vybraného prijímateľa.