Základná škola

Základná škola disponuje v troch budovách kmeňovými učebňami, špeciálnymi učebňami, počítačovými učebňami, žiackou knižnicou, telocvičňou, jedálňou a rozľahlým športovým areálom.

skola 11

Dieťa ☺ škola  ☺ svet

„ Byť vo svete, so svetom a ostať sebou.“

Názov nášho vzdelávacieho programu je stanovený na princípe otvorenosti svetu, otvorenosti pre moderné trendy vo vzdelávaní, mimoškolským aktivitám detí, otvorenosti rodičom a spolupracujúcej odbornej i laickej verejnosti.

Cieľom našej školy je umožniť všetkým žiakom získať dostatočné všeobecné vedomosti a zručnosti potrebné nielen v škole, ale aj v ich živote. Dávame šancu každému žiakovi, aby sa rozvíjal podľa svojich schopností a mohol zažiť úspech.

Žiakov vzdelávame nielen pre prítomnosť, ale hlavne pre ich budúcnosť. Vedieme ich k zodpovednosti za svoje správanie, konanie a aj vzdelávanie. Formujeme u nich tvorivý životný štýl, sociálne cítenie a hodnotové orientácie. Chceme ich vyzbrojiť mravnými postojmi, ideálmi, hodnotovým systémom pre úspešný život.

V spolupráci s rodičmi sa snažíme zo žiakov vychovávať pracovitých, zodpovedných, morálne vyspelých a slobodných ľudí. Motivujeme ich pri štúdiu, pri dosahovaní cieľov, pracujeme v atmosfére priateľstva, radosti, spolupatričnosti, dôvery a záujmu...