Prevádzka a vnútorný režim materskej školy

Materská škola má v triedach A, B, C, D prevádzku v pracových dňoch od 6, 30 do 16,30 hod. Trieda E s poldennou prevádzkou je v čase od 7,00 hod. do 12,30 hod.

Riaditeľ Základnej školy s materskou školou Rudolfa Hečku -
    RNDr. Mgr. Klement Hrkota, PhD., tel.: 032/6593411.
    Zástupca materskej školy - Alena Majerská, tel.: 032/6593221
    Vedúci školskej jedálne - Soňa Lukšová, tel.: 032/6593157

Ďalší zamestnanci materskej školy:

Pedagogickí:
    Alena Majerská
    Bc. Michaela Gabrielová, Dis.art.
    Lýdia Kolínková
    PaedDr. Jana Oriešková
    Bc. Tatiana Ranková
    Karin Panáková
    Mgr. Alica Podoláková
    Mária Hupčíková
    Mária Chupáčová
    Lucia Vendžúrová

Asistent:
    Mgr. Monika Hlávková

Nepedagogickí:
    Janka Maradíková
    Eva Šedivá
    Andrea Lukšová
    Marcela Štefková
    Helena Majanová

Obmedzenie, prípadne prerušenie prevádzky

Riaditeľ školy a zriaďovateľ školy - Obec Dolná Súča, upravuje podmienky prevádzky v čase školských prázdnin:
    a) zákonný zástupca dieťaťa písomne vyjadrí a podpisom potvrdí svoj záväzný záujem o dochádzku dieťaťa do materskej školy,
    b) zástupca pre materskú školu prevádzku zabezpečí, ak počet prihlásených detí bude 23 a viac,
    c) ak počet prihlásených detí bude menší ako 23, zástupca pre materskú školu prevádzku na daný čas preruší,
    d) v prípade, že je zabezpečená prevádzka materskej školy a počet prihlásených detí sa náhla zníži pod 18 prítomných detí, zástupca pre materskú školu môže na nasledujúci deň prevádzku prerušiť,
    e) v mesiaci júl (v čase letných prázdnin) materská škola zabezpečuje prevádzku pre záväzne prihlásené deti zamestnaných rodičov,
    f) v mesiaci august je prevádzka materskej školy z prevádzkových dôvodov prerušená.
    V prípade výskytu veľkého počtu neprítomných detí zo zdravotných dôvodov - infekčného ochorenia (chrípkového ochorenia a pod.), sa bude materská škola riadiť nariadeniami zriaďovateľa, príp. príslušného úradu verejného zdravotníctva.

Podmienky dochádzky detí do materskej školy

- Zákonný zástupca alebo ním poverený /splnomocnený/ člen rodiny privádza dieťa do materskej školy od 6,30 hod. najneskôr do 8,00 hod. ráno a prevezme ho po 15,00 hod. popoludní do 16,30 hodiny.

- Do triedy s poldennou prevádzkou zákonný zástupca privádza dieťa od 7,00 do 8,00 hod. a prevezme si ho od 12,00 do 12,30 hod.

- Spôsob dochádzky a spôsob jeho stravovania dohodne rodič so zástupcom materskej školy alebo s triednym učiteľom. V prípade dochádzky dieťaťa v priebehu dňa (v prípade návštevy lekára) dohodne rodič čas jeho príchodu a spôsob stravovania tak, aby nenarušil priebeh činnosti ostatných detí. Podľa vyhlášky č.306/2008 MŠ SR o materskej škole v §7 odst.7 pedagogický zamestnanec môže odmietnuť prevziať dieťa, ak zistí, že jeho zravotný stav nie je vhodný na prijatie do MŠ v týchto prípadoch:
    - ak je dieťa bledé, malátne, bolí ho bruško, má hnačku a zvracia,
    - keď má dieťa zelený výtok z nosa, hnisavý výtok z očí, jačmeň na oku,
    - ak má dieťa veľmi dusivý kašeľ,
    - ak malo dieťa deň predtým, keď bolo v MŠ teplotu 38°C a viac je možné ho prijať iba s lekárskym potvrdením, že je zdravé,
    - keď má dieťa vyrážky spôsobené vírusom (ovčie kiahne, rubeola, osýpky)
    - keď je napadnuté parazitmi (vši, mrle, hlísty). Príznaky: vŕtanie v nose, svrbenie pokožky, svrbenie v konečníku a pod.,
    - ak sa denne pomočuje, alebo má problém s udržaním stolice,
    - ak je dieťa bacilonosičom.

- Neprítomnosť dieťaťa v materskej škole oznámi rodič do 7,30 hod v deň neprítomnosti dieťaťa, alebo najneskôr do 3 pracovných dní od začiatku neprítomnosti dieťaťa s uvedením dôvodu a predpokladaným časom jeho neprítomnosti. Ak je neprítomnosť dlhšia ako 30 po sebe nasledujúcich dní, rodič predloží potvrdenie o dôvode neprítomnosti alebo lekárske potvrdenie dieťaťa na toto obdobie.